Вже 3-й рік поспіль випускники харківської авторської школи ім. Бойка не замовлятимуть шикарного ресторану і лімузинів, не купуватимуть дорогих суконь. Вирішено провести випускний в таборі, а заощаджені кошти віддати в кардіологічний центр.

Ця новина просто “розірвала Інтернет” і отримала резонанс у соціальних мережах. Завдяки акції “Випускний в джинсах” вдалося зібрати понад 300 тисяч гривень, які підуть в дитяче відділення кардіохірургії Інституту невідкладної хірургії, де проводяться операції на серці для маленьких дітей. Зібраних грошей вистачить на 20-30 операцій.

Ідея проведення “випускного в джинсах” не нова і досить поширена у світі.
“Я підглянув ідею в Сербії. Там теж таким чином збирали гроші”, – зазначив директор школи Олександр Макагон. “Усі вже бували у харківських ресторанах, знали, де смачно, а де не дуже, а головне – скільки грошей на це йде. Я сам пам’ятаю свій випускний і костюм, який було важко придбати за великі на той час гроші, і який одягався лише один раз, а потім и висів у шафі… Раціональності в цьому мало, а наше завдання – вчити дітей раціональності”, – додає Макагон. “Я познайомився з кардіологічним відділенням, де оперують дітей. У них гарна статистика, у Харків навіть американці приїздять за досвідом. Я поїхав туди, подивився на операції своїми очима – в операційній скляний купол і можна бачити як оперують дитяче сердце. Це врадає. Потім ми туди школярів водили.
Дізналися, що відділенню постійно потрібна допомога, ну і подумали – чому б замість покупки непотрібних речей цю ​​допомогу не надати дітям? Цю ідею одягли у красиву форму “Почни своє життя з того, щоб подарувати життя комусь іншому”. Це була перша причина.

харківський дитячий кардіоцентрДруга – ми припускаємо, що діти, яким ми дали гарні знання, закінчивши нашу школу, виростуть і зможуть гарно заробляти. Ми їм показуємо як ці гроші можна витрачати – після того, як ти вже купив собі дачу, машину, квартиру, літак, телевізор і все інше. Заздалегідь привчаємо до благодійності.

Ну, і третя причина – всім вчителям теж хотілося отримати задоволення від випускного замість банального сидіння в ресторані, яке радості у нас не викликало. Зарплата вчителя, навіть у приватній школі, все одно не така, яку хотілося б. Йти в шалено модний ресторан незрозуміло в чому не хочеться, а тут ми і цю задачу спростили. Джинси і джинси.

Тому у вересні ми сказали майбутнім випускникам: “Хлопці і дівчата, все те ж саме – дороге і одноразове – ви зможете отримати на своєму весіллі – і лімузин, і костюм, і плаття. А зараз давайте краще дітям допоможемо.
Декілька разів батьки врятованих малюків приходили до нас на вручення атестатів, виходили на сцену і зі сльозами на очах дякували. А в цьому році один из батьків настільки розчулився, що оплатив 5 операцій”, – розповідає Олександр Макагон.

Збір грошей в цілому був добровільний. Кожен приніс скільки побажав за потрібне – хтось 500 гривень, хтось 10 тисяч. Благодійний фонд Юрія Сапронова, коли дізнався про цю акцію, пообіцяв подвоїти суму, яку зберуть випускники. “Ми вже десять років займаємося проектом “Подаруй дитині серце”, тому і було прийнято рішення підтримати ініціативу школярів”, – зазначив керівник Фонду Євген Зубков.

“Нам неважко було відмовитися від розкоші на випускному, хоча були кілька супротивників. Адже допомогти дітям – це більше схоже на крок у доросле життя, ніж одягнути дороге плаття”, – зазначила випускниця Катерина Невлюдова.

“Провести випускний з користю – допомогти дітям – це більш пам’ятне, ніж відпочити в ресторані. Вечір в ресторані забудеться, а те, що робиться від щирого серця – залишиться в пам’яті, – повідомила Валерія Шишкіна.

Акцію планують зробити традиційною. Принаймні, школярі, які будуть випускниками через рік, активно її підтримують. Що стосується інших міських шкіл, то Макагон сподівається, що починання школи їм. Бойка підхоплять.