“75 мільйонів дітей шкільного віку у кризових регіонах світу не мають доступу до освіти”, – йдеться у звіті Дитячого фонду ООН.
За даними звіту, кожна четверта дитина у віці 3-18 років живе у країні, яка потерпає від гуманітарної кризи, а це – 462 млн дітей по всьому світу. За даними ЮНІСЕФ на Сході України зруйнована чи пошкоджена кожна п’ята школа, близько 580 тисяч дітей потребують термінової допомоги, понад 230 тисяч змушені були залишити свої домівки. У Сирії за 5 років військового конфлікту зруйновані, захоплені збройними формуваннями чи використовуються як притулки понад 6000 шкіл.

“Освіта дає дітям інструменти для відбудови власних життів і, в кінці кінців, власної країни”, – наголошують у ЮНІСЕФ. Доповідь оприлюднили напередодні Світового гуманітарного саміту в Стамбулі, запланованого на 23-24 травня. На саміті планують створити новий надзвичайний освітній фонд під назвою Education Cannot Wait – “Освіта не може чекати”. У рамках фонду упродовж 5 років планується зібрати 4 мільярди доларів, які підуть на освіту 13,6 млн дітей.