Студент КНЕУ Богдан Маланчук поскаржився на викладачку кримінального права Олену Олійник, яка проводить заняття російською.

Богдан пише у своєму дописі на Facebook: “На моє прохання проводити її українською, жартома відповідає: “Можна, но чуть пожжє”. Клас хіхікає, вона продовжує розмовляти російською. Буквально за хвилину починає зі мною знову розмовляти:
– А Ви що, націоналіст? Чи ви російською не розумієте? – каже.
Тобто, щоб вимагати лекцію українською у ЗВО/ВНЗ, треба або бути націоналістом, або не розуміти російською, іншого не дано.
Кажу ж їй, ось є закон “Про вищу освіту”, і там чітко все вказано. Я хочу, щоб викладач, який викладає право, дотримувався хоча б елементарного – закону “Про вищу освіту”.

Такі відверті українофобські випади з боку викладачів українських ВНЗ – не новина. В Харківському медичному університеті студент-першокурсник Артем вже 2-й рік виборює право слухати лекції державною мовою, в чому йому не завжди поступаються викладачі.

Ми сподіваємося, що Міністерство освіти і науки України розбереться з такими випадками проявів українофобії у ВНЗ, адже по-перше, це порушення Закону про освіту:

Стаття 48. Мова освітнього процесу у вищих навчальних закладах
1. Мовою освітнього процесу у вищих навчальних закладах є державна мова.

По-друге, навчальні заклади мають культивувати у своїх підопічних патріотизм, любов до своєї батьківщини, до своєї мови, і тим більше не дозволяти своїм викладачам користуватися мовою агресора.
По-третє, такого не має бути в Україні на 28-му році її Незалежності!

Цікаво, чи принесе вибачення викладачка Олійник своїм студентам і особисто пану Маланчуку, якою буде реакція кафедри і університету?

Чи буде у КНЕУ та інших українських вишах викладання дисциплін державною мовою?

Портал абітурієнтів і студентів слідкуватиме за розвитком цього тренду.