Шестеро українських старшокласників здобули 4 золоті та 2 срібні медалі на 59 Міжнародній математичній олімпіаді, яка проходила 3-14 липня в м. Клуж-Напока (Румунія). У загальному рейтингу українська команда посіла 4 місце з понад 100 країн світу, після США, Росії і Китаю.

Це вже 26 виступ команди з України на цих змаганнях. Попередні роки наша команда жодного разу не піднімалася вище 6-го місця.

Нашими переможцями стали учні:
– Харківського фізико-математичного ліцею № 27 – Роман Сарапін («золото»), Нго Нгок Тхай Шон («золото»), Аліна Гарбузова («срібло»);
– Харківського НВК № 45 “Академічна гімназія” – Ілля Коваль («золото»);
– Ліцею № 208 м. Києва – Федір Юдін («золото»);
– Природничо-наукового ліцею №145 м. Києва – Арсеній Ніколаєв («срібло»).

Олімпіада проходить у два тури. У кожному з них учасники розв’язували по три задачі з різних напрямів шкільної математики – геометрії, теорії чисел, алгебри і комбінаторики.
Команду юних математиків супроводжували: науковий керівник – Богдан Рубльов, професор кафедри обчислювальної математики КНУ ім. Тараса Шевченка та заступник керівника – Андрій Паньков, завідувач сектору в Інституті модернізації змісту освіти.

Довідка:
Міжнародна математична олімпіада (MMO) – чемпіонат світу з математики серед старшокласників. Змагання проводять щороку в одній із країн-учасниць. Перша ММО пройшла в 1959 році в Румунії. Минулого року українська команда посіла 14 місце. Загалом, за всю історію своєї участі в олімпіаді Україна здобула 141 медаль: 38 золотих, 59 срібних і 44 бронзових.