Вихованець Малої академії наук України Микола Іванченко презентував винахід, що допоможе очищувати воду від розлитої нафти. Із цим проектом він здобув “золото” на олімпіаді GENIUS, яка проходила у місті Освего (штат Нью-Йорк, США).

Завдяки винаходу у разі техногенної катастрофи можна зберегти і природу, і не втратити нафту. За словами Миколи Іванченка, його гідрофобний адсорбент збиратиме тільки нафту, а воду відштовхуватиме – нафта збирається у грудочки, які можна забрати з водойми будь-яким механічним способом і відправити на переробку. Адсорбент набирає у 7 разів більше рідини, ніж важить сам.

Українського науковця запросили на ще один міжнародний науковий конкурс у Тунісі “І-Fest”, куди він потрапить одразу на фінальний етап.

Раніше учні МАН вже отримували перемогу на олімпіаді GENIUS. Так, У 2015 році школяр Самуїл Кругляк здобув “бронзу” із проектом “Отримання електроенергії з атмосфери”.

Олімпіада GENIUS – це один із найбільших наукових конкурсів, у якому, крім США, беруть участь школярі з усього світу. Цього року в олімпіаді змагалися понад 750 учасників. Олімпіада сприяє глобальному розумінню екологічних проблем та досягненню стійкості завдяки базовій науці, мистецтву, творчому письму, інженерії, дизайну та розвитку бізнесу.