З 1 вересня в Києві стартує пілотний проект з впровадження електронних карток для дітей. Про це розповіла заступник голови Київської міськдержадміністрації Ганна Старостенко.

“Спочатку пілотний проект запустимо в ліцеях № 79 і 145. Мер міста вже підписав відповідне розпорядження. По суті, електронна картка прийде на зміну паперовому учнівському квитку. І нею потрібно буде користуватися в метрополітені, а також пред’являти у наземному транспорті”, – повідомила Старостенко.
Також, за її словами, використовувати “картку учня” будуть в шкільних буфетах та їдальнях.
“Ми очікуємо, що це спростить батькам контроль над витратами своїх чад, адже вони зможуть встановлювати ліміт на кількість покупок, а також поповнювати рахунок на картці. Картка послужить й основним пропускним документом до навчального закладу, при цьому батьки зможуть дізнатися час приходу і виходу дітей зі школи”, – говорить Ганна Старостенко.

Ще один важливий електронний сегмент картки – “навчальний”. У ньому будуть міститися дані з класного журналу.

За словами заступника голови КМДА, у грудні київська влада підведе підсумки цього експерименту.
“Сподіваємося, що проект матиме успіх, оскільки міському бюджету і батькам є пряма вигода від впровадження картки. Протягом літа нам потрібно ще багато зробити. У школах поставимо термінали для розрахунків у безготівковій формі”, – повідомила Ганна Старостенко.
Також за її словами, в майбутньому така картка дозволить зберігати в електронному вигляді всі дані про дитину, які зазвичай вносять в паперову поліклінічну карту.