На посаду міністра освіти і науки України призначено Ганну Новосад. Відповідне рішення ухвалено новообраним парламентом 29 серпня 2019 року.

Новосад народилась 28 липня 1990 року. У 2007 році закінчила Український гуманітарний ліцей при КНУ ім. Шевченка. Ступінь бакалавра з політології отримала в 2011 році в Національному університеті “Києво-Могилянська академія”.

Відомо, що протягом 2012-2013 рр. Новосад стажувалася в аналітичних центрах Іспанії і Чехії, була учасником українсько-канадської парламентської програми. У 2013 році отримала ступінь магістра європейських студій в Університеті Маастрихта (Нідерланди). Є стипендіатом Фонду відкритого суспільства. Працює в Міністерстві Освіти і науки з 2014 року на посаді радника тодішнього міністра Сергія Квіта, а після його відставки залишилася працювати в команді Лілії Гриневич. З листопада до грудня 2017 року очолювала управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН. У грудні 2017 року була призначена на посаду генерального директора директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МОН.

Новосад вільно володіє англійською та німецькою мовами. Займалася співпрацею з Британською Радою – зокрема створенням Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти в Україні, програмою “Англійська мова для університетів”, формуванням міжнародних відділів університетів. Також була куратором програми “Горизонт-2020”, яка є найбільшою за всю історію програмою ЄС щодо фінансування науки та інновацій з бюджетом близько 80 млрд. євро.

Новий міністр є представником політичної партії “Слуга народу” і була обрана до парламенту за виборчим списком партії під № 50.