КНУ імені Тараса Шевченка і Національна музична академія України імені П.І.Чайковського потрапили в найбільший світовий предметний рейтинг.

Шостий випуск предметного рейтингу QS World University Rankings by Subject охоплює рекордні 42 дисципліни, що робить його найбільшим в своєму роді предметним рейтингом. Українські університети згадані в таблиці рейтингу двічі, і це перший раз за історію існування рейтингу.

Серед загального успіху українських університетів, представлених в рейтингу, особливо заслуговує на увагу Національна музична академія України імені П. І. Чайковського (Київська консерваторія), яка розмістилася в діапазоні 51-100 в новій дисципліні рейтингу “Виконавські види мистецтва”. З такою високою позицією в рейтингу Київська консерваторія стоїть поруч з Польським музичним університетом ім. Фредеріка Шопена, і є одним з ТОП-100 кращих місць в світі для вивчення “виконавських видів мистецтва”.

Інший український ВНЗ – Київський національний університет імені Тараса Шевченка – показав результат в дисципліні “Математика” з позицією в діапазоні 301-400.

Приєднавшись до рейтингу цього року, Україна стає однією з 60 країн світу, які визнаються QS, як ті, що надають освіту світового рівня з одного або кількох предметів.

Гарвардський університет і Массачусетський технологічний інститут (MIT) продовжують лідирувати в рейтингу, розділяючи першість з 24 предметів – кожен з них займає по 12 позицій.

Результати рейтингу були отримані на основі експертної думки 76798 представників академічної спільноти та 44426 роботодавців, а також аналізу 28,5 млн. дослідних робіт і більш ніж 113 млн. витягів, отриманих з бібліографічною бази даних Scopus/Elsevier.

Щорічний рейтинг з предметів QS World University Rankings by Subject дає можливість роботодавцям, студентам, батькам і викладачам отримати найповнішу і актуальну інформацію про те, які університети є кращими з кожного предмета.