Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти цьогоріч планують
забезпечити ноутбуками понад 60 тисяч вчителів.

На боротьбу з COVID-19 та його наслідками в освітньому процесі держава виділила 1 млрд. гривень, 980 млн. з яких підуть саме на придбання ноутбуків, щоб вчителі зробили процес навчання більш сучасним і доступним.

Пандемія змінила освітній процес — уроки з класів перейшли у відео-конференції. Однак, на жаль, не у всіх вчителів була технічна можливість навчати дітей у такому форматі.

«Наша мета — зробити так, щоб у кожного вчителя був власний персональний комп’ютер, доступ
до швидкісного інтернету та ще більше можливостей для навчання дітей», — розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Очікувана вартість одного ноутбука – 20 тис. грн., яка розрахована за результатами консультацій із
спеціалістами та після аналізу ринку.

Комп’ютери закуплять на 24 області та м. Київ. Процес можна буде відстежувати за допомогою спеціального дашборду.

За словами заступника Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артура Селецького, проєкт «Ноутбук кожному вчителю» зародився не лише як відповідь на пандемію.
Пандемія, дійсно, стала приводом, який змусив державу гнучко та оперативно відреагувати на проблеми в освіті під час дистанційного навчання. Проте питання технічного забезпечення працівників будь-якої сфери (в тому числі освітньої) не має сьогодні розглядатися як розкіш, оскільки це базова необхідність для нормальної роботи сучасної людини.