Шановні учні. Нехай ця стаття допоможе вам у тому, що перед тим, як іти на ЗНО, треба знати правила його проведення, права та обов’язки перевіряющих, інструкторів, викладачів, а особливо – як треба вміти себе захищати від некоректноої їх поведінки під час написання ЗНО.
Інформація з перших вуст…

учениця про ЗНО 24 квітня 2015 року я писала ЗНО з української мови та літератури, але мені не вистачило часу, щоб перенести відповіді до бланку А.
Інструктори та директор школи, яка зайшла в кінці тестування накричали та забрали бланки і сказали, якщо ти не здаси, то ми тебе анулюємо. Зрозуміла річ, що я злякалася, почала плакати( що не треба було робити, та це я зрозуміла тільки зараз) просила, щоб дали дописати, та вони відмовили та ще й з насмішкою вигнали з класу.
Спочатку я тільки і плакала та і батьки і всі родичі разом зі мною, бо тепер цілий рік сидіти вдома і чекати наступного ЗНО, а хтозна що буде через рік. Було дуже прикро і шкода тих сил , які я тратила на підготовку, весь рік вчила мову, перечитала (повністю!) всі твори з літератури, займалася з репетитором, їздила на курси з підготовки тележурналістів в університет,працювала в газетах, та все виявилося марним. Декілька днів нічого не їла, тільки плакала, не знала, що робити.

Потім написала листа Міністру освіти і науки Квіту Сергію Мироновичу, але відповіді так і не отримала. Потім ми знайшли номери обласного центру оцінювання якості освіти і київського центу. І уявіть, що там сказали?
Відповіли, що можна все вирішити на місці і вкласти чернетку її б теж зарахували і по правилам директор школи повинен одразу ж повідомити про будь які ситуації, які стаються під час тестування в їх школі.
Я думаю то все від незнання справи та від небажання щось робити, бо в моїй ситуації директор нічого не зробила, а тільки розпатякала всім кому тільки можна про те, що я завалила тест.
Думаю, що Міністерство і ті люди, які займалися розробкою нової системи перевірки знань повинні були перевіряти тих людей, які призначалися інструкторами та директорів шкіл в яких проходило тестування. Я маю всі підстави щоб сумніватися в їх компетентності.

Також, хочу розповісти вам про порушення норм проведення зовнішнього незалежного оцінювання в моїй школі. Інструктори не дотримувалися всіх норм проведення ЗНО: не перевіряли дітей на вході до аудиторії, не розсаджували по місцях, кожен сам знаходив свій номер (що було недопустимо на ПЗНО), на бутилках з водою залишалися етикетки, годинники на інші речі зняли не у всіх дітей, виходячи з аудиторії за нами ніхто до кінця не дивився( я думаю, якщо підготуватися, то можна було з легкістю списати), що свідчить про недосконалість результатів, ще до закінчення ЗНО в приміщенні школи діти користувалися мобільними телефонами, інструктор не точно вказувала час перерви та закінчення проведення ЗНО, також директор часто заходила до аудиторії( що можна було зробити після завершення тестування), говорила з старшим інструктором та заважала особисто мені (так як я сиділа за першою партою під номером 01) та іншим учасникам зовнішнього незалежного оцінювання. Після тестування я сказала директору, що вона заважала проходити тестування, мені ж відповіли, що вона має право заходити. Але я думаю, що всі технічні питання проведення ЗНО треба вирішувати не під час самої роботи, бо це дуже заважає зосередитися.

Тому я вимагаю перегляду цієї справи та її вирішення. Дайте мені новий тест, хоч два, я напишу та доведу свої знання. Також хочу, щоб покарали інструкторів та директора школи, так як вони порушували правила і через власну неприязнь до мене, не вирішили цього питання та не звернулися до центру оцінювання і зараз ми маємо таку ситуацію.
Середа Альона