Популярний американський серіал “Теорія великого вибуху” заснував стипендію для студентів бакалаврату в галузі науки, технології, інженерії та математики, повідомляє Deadline.

Творці серіалу “Теорія великого вибуху” і фонд Chuck Lorre Family Foundation (Чак Лоррі – виконавчий продюсер шоу) профінансують молодих учених. Вони заснували стипендію The Big Bang Theory Scholarship Endowment в Каліфорнійському університеті для студентів бакалаврату в галузі науки, технології, інженерії та математики. Розмір пожертвувань вже становить чотири мільйони доларів, включаючи початкові внески, зроблені фондом Лоррі і людьми, пов’язаними з шоу.

Першу стипендію отримають 20 студентів, в основному першокурсники, на 2015-2016 навчальний рік. Кожен наступний рік будуть виділятися стипендії ще для п’яти осіб. Імена стипендіатів будуть названі восени на знімальному майданчику. Лоррі назвав стипендію “закономірним результатом” того, чим він і його команда займалися протягом восьми років.

“Коли ми почали обговорювати це питання, ми усвідомили, що, коли “Теорія” вперше вийшла на екрани, теперішнім першокурсникам було по 10 років. Деякі з них, стаючи старшими, дивилися шоу з року в рік, і, можливо, це вплинуло на їх бажання вибрати науку в якості мети життя. Хіба не чудово, що ми можемо їм допомогти”, – сказав він.

Ситком “Теорія Великого вибуху” почав транслюватися на каналі CBS у вересні 2007 року.