Цьогоріч правила вступу до українських ВНЗ зазнали суттєвих змін. Оцінити їх ще складно, але певна логічність і спрощення системи вступу все ж таки є.

1. Отримання сертифіката ЗНО.
З 2015 року вступники зможуть скористатися своїми сертифікатами тільки один раз, тому що термін дії цих сертифікатів обмежується одним роком з моменту видачі. Якщо абітурієнт не вступить з першого разу, то наступного року йому доведеться повторно здавати всі іспити.
Такі зміни викликані зміною методики розрахунку балів сертифіката. Якщо раніше вступник повинен був набрати 124 бали, а для профільних предметів 140 балів, то зараз почне діяти система “склав/не склав”. Якщо випускник здав ЗНО – він отримає сертифікат і право вступати до будь-якого університету, а якщо не набере потрібної кількості балів – сертифікат йому не буде виданий зовсім!
Плюси: якщо ти провалив минулорічний тест ЗНО, то нинішнього року маєш шанс реабілітуватися.
Мінуси: знову платити 89 грн. – вартість пробного ЗНО з одного предмета.

2. Вибір професії, навчального закладу, спеціальності.
На початку вступної кампанії абітурієнт ранжує навчальні заклади за власними пріоритетами. Потім Єдина державна електронна база (далі ЄДЕБ), враховуючи уподобання вступника і кількість набраних їм балів по ЗНО – видає адреси ВУЗів, куди він може вступити на державне замовлення. При відмові від вступу в запропонований базою заклад, у всіх інших випадках його чекає тільки контракт.

3. У нових правилах прийому збереглося право ВНЗ встановлювати мінімальний прохідний бал. Тому вступникам треба уважно читати інформацію про прохідний бал своєї майбутньої “альма матер”.