За інформацією МОН, цьогоріч бажання стати студентами виявили 76% випускників шкіл.

“Над цим нам ще потрібно буде попрацювати, адже на ринку праці потреба зовсім інша”, — прокоментувала у своєму Фейсбуці Лілія Гриневич цифру 76%.

Щодо ринку праці: керівник Держслужби зайнятості Валерій Ярошенко заявляв на прес-конференції, що 47% безробітних, які перебувають на обліку, мають вищу освіту. У Києві, Одесі, Харкові, Сумах та Львові таких від 85 до 90%.
Чиновник прокоментував: “На ринку немає стільки вакансій менеджерів, юристів, економістів, скільки сьогодні продукує вища школа” і що ринок сьогодні потребує людей, які вміють працювати з інструментом, тобто професійних робітників — швачок, електромонтерів, слюсарів, електрозварників, токарів тощо.

Мінімальний бал ЗНО, який дозволяє вступати до вишів, — 100, максимальний — 200. А ще до нього додавався середній бал атестата.

Щодо прохідного бала — він дуже різний для різних спеціальностей. Від 108 для майбутніх учителів фізики та спеціалістів з авіаційної і ракетно-космічної техніки до 193 балів для стоматологів та 192 бали на спеціальність “Міжнародні відносини і суспільні комунікації”.

МОН визначило ТОП-спеціальностей із найвищим прохідним балом: “Стоматологія”, “Міжнародне право”, “Міжнародні відносини”, “Міжнародні економічні відносини”, “Журналістика”, “Політологія”, “Менеджмент соціокультурної діяльності”, “Історія та археологія” і деякі спеціалізації “Філології” (китайська, шведська, японська та інші мови). На ці спеціальності прохідний бал — понад 185.

Скориставшись даними vstup.edbo.gov.ua “Освітній портал” приготував для вас невеликий статистичний освітній звіт підсумків вступної кампанії 2018 року у формі інфографіки.

Середній конкурсний бал за спеціальностями

ВНЗ з високим конкурсним балом

Кількість заяв на вступ до ВНЗ на 1000 жителів регіону

Середній конкурсний бал вступників за регіонами